Kazan dairesi ses yalıtımı uygulaması için eğer sesin şiddetine göre telefonla bir çözüm sağlanamazsa firmamız bünyesince mühendislerimiz tarafından kontrol edilmesini öneriyoruz. Çünkü gürültünün kazayla ilgili sorunların bir belirtisi olabileceğinden daha az verimli ve hatta tehlikeli olabilir. Kazan uygunsa, kazandan çıkan gürültüyü durdurmanın tek yolu, etrafını çevreleyen bir mahfaza oluşturarak gürültüyü engellemektir. Bunun yerine daire içinde izolasyon da yaptırabilirsiniz.

Kazan dairesi ses yalıtımı izolasyonu nasıl yapılır sorusu sürekli olarak karşımıza çıkmakta olup çözüm önerilerimiz firmamıza özgüdür.

Çok etkili ses geçirmez duvarlar veya ses geçirmez tavanlar oluşturmak için kullandığımız bariyerli süngerpan ve yanmaz akustik sünger ile yüksek oranda ses kesimi sağlamaktayız. Kendi üretmiş olduğumuz bu ürünler sayesinde yapmış olduğumuz kazan dairesi izolasyon uygulamalarında garanti vererek çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bariyerli süngerpan, 100cm x 100cm boyutlarında üretilen yüksek yoğunluğa sahip en iyi ses kesen ürünlerdendir.

Kazanın etrafında sağlam bir ahşap çerçeve oluşturulup bu malzeme kaplanmalıdır. Malzemenin sıkıca yapıştırılmış olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü sesin geçiş noktalarının en ince ayrıntısına kadar kapatılması gerekir. Aynı zamanda, gürültünün hızlı bir şekilde sökülmesi gerektiğinde süngerpanın dahili kasalara sabitlenmesi için kullanılan vidalara kolay erişim sağlamanızı tavsiye ederiz. Kazanın kontrollerini ayarlamak için küçük bir erişim kapağı oluşturmanız gerekiyorsa, bu da bariyerli süngerpandan yapılabilir. Sızıntıları önlemek için bağlantıların mümkün olduğunca temiz olması gerekir.

Bariyerli akustik süngerler, ses yalıtımı ile ilgili en iyi malzemelerdir. Fakat kullanılan malzemeler ise kullanılmadan önce odanın şekli şemali incelenmelidir. Bu şekilde hareket edilirse oluşan rahatsız edici gürültülerin kesilmesi çok daha basit bir şekilde gerçekleşir. Odanın büyüklüğüne ve tipine göre bazen malzemelere ek olarak ses izolasyonu için değişik akustik oturumlar kullanılır. Ses oranının yüzde 80-90 dolaylarında düşmesi, çalışmaların daha randımanlı olması hesabına yeterli gelmektedir.

Son olarak, muhafazanın iç kısmı, siyah ve çok ses emici akustik köpük olan akustik sünger ile iç yüzün kaplanmasından da yararlanabilir. Bu, gürültü muhafazasının içinde dolaşan gürültü miktarını azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda bu tür ortamlarda önemli bir değerlendirme olan 0 Class yangın derecesine de sahiptir.

Kazan dairesi ses yalıtımı uygulaması için eğer sesin şiddetine göre telefonla bir çözüm sağlanamazsa; firmamız bünyesince mühendislerimiz tarafından kontrol edilmesini öneriyoruz. Çünkü gürültünün kazayla ilgili sorunların bir belirtisi olabileceğinden daha az verimli ve hatta tehlikeli olabilir. Kazan uygunsa, kazandan çıkan gürültüyü durdurmanın tek yolu, etrafını çevreleyen bir mahfaza oluşturarak gürültüyü engellemektir. Bunun yerine daire içinde izolasyon da yaptırabilirsiniz.

Kazan dairesi ses yalıtımı izolasyonu nasıl yapılır sorusuna  çözüm önerilerimiz firmamıza özgüdür.

Çok etkili ses geçirmez duvarlar veya ses geçirmez tavanlar oluşturmak için kullandığımız malzemelerimiz. Bariyerli süngerpan ve yanmaz akustik sünger ile yüksek oranda ses kesimi sağlamaktayız. Kendi üretmiş olduğumuz ürünler sayesinde yapmış olduğumuz kazan dairesi izolasyon uygulamalarında garanti vererek çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bariyerli süngerpan, 100cm x 100cm boyutlarında üretilen yüksek yoğunluğa sahip en iyi ses kesen ürünlerdendir.

Kazanın etrafında sağlam bir ahşap çerçeve oluşturulup bu malzeme kaplanmalıdır. Malzemenin sıkıca yapıştırılmış olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü sesin geçiş noktalarının en ince ayrıntısına kadar kapatılması gerekir. Gürültünün hızlı bir şekilde sökülmesi gerektiğinde süngerpanın dahili kasalara sabitlenmesi için kullanılan vidalara kolay erişilmelidir. Kazanın kontrollerini ayarlamak için küçük bir erişim kapağı oluşturmanız gerekiyorsa, bu da bariyerli süngerpandan yapılabilir. Sızıntıları önlemek için bağlantıların mümkün olduğunca temiz olması gerekir.

Muhafazanın iç kısmı, siyah ve çok ses emici akustik sünger ile iç yüzün kaplanmasından yararlanabilir. Bu, gürültü muhafazasının içinde dolaşan gürültü miktarını azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda bu tür ortamlarda önemli bir değerlendirme olan 0 Class yangın derecesine de sahiptir.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?