Jeneratör Ses Yalıtımı

Günümüzde, tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda, okul, hastane, otel, avm, banka gibi sektörlerde , residence, binalarda bulunan teknolojik cihazlar arasında en çok kullanılan olan olmazsa olmaz cihazlardan biri jeneratördür. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devreye giren jeneratörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Jeneratörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına, ses izolasyonuna , akustik kaplamaya, konumuna göre oda içerisinde veya oda dışarısında ise ses yalıtım ses yalıtım sistemleri uygulanarak gürültü istenilen seviyelere düşürülebilmektedir. 

Jeneratör Ses İzolasyonu

Uygulamalarımızın asıl amacı gerek açık alandaki jeneratör gerekse oda içerisindeki jeneratörlere ses yalıtımı yapılırken cihazların performans kayıplarını minimuma indirmek, doğal çalışmasını, performansını düşürmeden mevcut ses seviyelerini istenilen seciyelere düşürmektir. Bu işin uzmanlığı buradadır. Sistemlerimizi jeneratörlerin gürültü oranına ve frekans aralığına, rahatsız olan bölgelere uzaklığına göre hesaplamalarımızı yaparak tespit etmekteyiz. Bu doğrultuda gürültüyü en düşük seviyelere düşüren firma olduğumuzu gururla belirtmek isteriz.

Jeneratörler mekanik cihazlar olup farklı materyallerin birleşiminden dolayı genellikle farklı frekanslarda çalışır Bu çalışma ekipmanları, gürültünün bitişik gürültüye duyarlı odalara ve hacimlere doğrudan veya dolaylı olarak aktarılmasına neden olur. Sonuç olarak , gürültüye duyarlı bu odalarda uygun bir ses seviyesi sağlamak için gürültü kontrol eylemleri kaynak ile alıcı arasındaki elemanlardan (duvarlar, döşeme ve tavan) önce kaynağında ses yalıtım sistemi yapılmalıdır. Analiz edinilen ses seviyesi ve frekans aralığı, gürültü kontrolü ve titreşim kontrolü ile ilgili akustik performanslar belirlenir. Jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır sorusu, öncelikle sesin darbe (titreşim) veya cihazın kendi sesimi olup olmadığı çok iyi analiz ve tespit edilmelidir.

Jeneratör odası ses yalıtımı uygulamalarımızda Gürültü , duvarlarda ve tavanda Akustik kaplama sağlayarak kontrol edilir, kaplamalar belirttiğimiz gibi jeneratörün gürültü seviyesine ve frekans aralığına göre tespit edilmektedir, estetik görünüm sağlar. Jeneratör odasının Tüm sıradan kapılar, kepenkler, ses geçirmez kapılara dönüştürülecektir. Uygun Havalandırma sistemi, motorun aşırı ısınmaması için maksimum hava girişine izin verecek şekilde tasarlanarak uygulamalarımız yapılmaktadır. Doğru havalandırma için gerekli boyut ve sayıda boşluklar bırakılacak ve tabii ki bu boşluklardan gürültü çıkmaması için akustik panjur ve akustik menfezlerle ses yalıtımlı kanallar sağlanarak uygulamalarımız sonuçlandırılır.

Jeneratör Gürültü İzolasyonu

Açık alan jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır. Mevcut Jeneratör ses yalıtımı ses izolasyonu yapılmadan önce yapılacak keşif de başlıca unsur gürültü oranı ve jeneratörlerin hangi frekans aralığında çalıştığıdır. Jeneratörlerin gürültüden rahatsız olduğu bölgeye uzaklığı ile logaritmik hesaplamaları doğrultusunda projelendirilip montajı yapılmaktadır. Birçok jeneratörün egzoz kısmında susturucu olmasına rağmen yine de gürültü çıkışı meydana gelmekte, bu gürültüyü de akustik izolasyon , akustik kaset ve akustik susturucularla minimize etmekteyiz. Açık alan jeneratörlerin kabinli olmasına rağmen bu kabinlerin asıl amacının dış ortama ve hava koşullarına karşı dayanıklı olması için tasarlandığından ses yutum seviyeleri çok düşük olup ekstra jeneratör ses yalıtımı kabini , jeneratör ses izolasyonu kabini yaparak gürültü problemini ortadan kaldırmaktayız. Tabii olarak kabinimizin kalınlığını ses ve frekans aralığı ve gürültüden rahatsız olan bölgelere uzaklığı belirlemektedir. Uygulamalarımız jeneratörlerin doğal çalışmasını ve performansını etkilemeyecek şekilde dizayn edilip projelendirilip montajı gerçekleştirilmektedir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?