Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı odaları şirketlerin olmazsa olmaz alanlarından bir tanesidir ve bu kısımlarda ses yalıtımına da oldukça önem verilmektedir. Toplantı odası ses yalıtımı özellikle çınlama ve yankılanma gibi olumsuz durumların önüne geçmek için yapılmaktadır. Cam bölmeler ya da brüt yüzeyler kullanılarak yapılan toplantı odaları için ses yalıtımı yapılırken dekoratif açıdan da uygun malzemeler kullanılmaya çalışılmaktadır. Toplantı odası ses izolasyonu yapılırken dekoratif açıdan da düşünülerek izolasyon işlemi yapıldığı için kullanılan malzemelerin birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Toplantı odalarında yapılan ses yalıtım işlemi çınlama ve yankılanmayı engellemenin yanı sıra içerideki sesin dışarıya gitmesini, dışarıdaki sesin de içeriye girmesini engellemek amacıyla da yapılmaktadır.

Toplantı Odası Ses İzolasyonu

Toplantı odalarında başvurulan ses yalıtım işlemi görüntülü konuşmalarda, sunumlarda oluşabilecek olan ses yankılanması gibi durumları engellemek amacıyla yapılmaktadır. Birçok farklı renk seçeneğiyle dekoratif olarak da ofislere uygun seçilebilen toplantı odası ses izolasyonu malzemeleri yanmaz özellikleriyle de olumsuz durumların önüne geçmektedir. Toplantı odası ses yalıtımı için kullanılan malzemeler ortamdaki sesin şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Toplantı odası için ses yalıtımı yapılmadan önce alan teknik ekip tarafından incelenmektedir, alan incelendikten sonra yalıtımın uygulanacağı yüzeyler belirlenmekte ve buna uygun projeler tasarlanmaktadır, proje tasarlama aşamasında sesin şiddetine göre yalıtım malzemeleri de seçilmektedir, malzemeler tedarik edildikten ve uygun proje seçildikten sonra yalıtımın uygulanacağı yüzeyde varsa kusurlar giderilmektedir, zemin pürüzsüz bir hale getirildikten sonra yalıtım malzemesi özel yapıştırıcılarla uygulanmaktadır.

Toplantı Odası Akustiği İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Toplantı odası şirketler için çok önemli olduğu için bu alanların ses yalıtımı ve akustiği de oldukça önemlidir. Toplantı odası ses yalıtımı yapılırken kullanılacak olan malzemeler sesin şiddetine göre değişiklik göstermektedir ve dekoratif açıdan ofislere uygun olabilmesi için birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Toplantı odası akustiği için kullanılan malzemeler; akustik duvar panelleri, akustik ahşap paneller, akustik keçe paneller, akustik baffle, akustik yüzer tavan, akustik halı, duvardan duvara halı, süngerpan, bariyerli süngerpan, bondex sünger, bariyerli akustik bondex ve EPDM ses bariyeridir. Akustik panel; ses kaybının engellenmesinin istendiği ortamlarda duvar, tavan ve zemine uygulanan, dekoratif açıdan daha iyi görünüş sunan bir yalıtım malzemesidir, akustik paneller kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Akustik baffle; yankılanmayı engellemek amacıyla kullanılan ve tavana monte edilen bir akustik panel modelidir, her iki yüzeyi akustik ses emici yüzeyle kaplıdır, yankılanmayı engellemesinin yanı sıra iç mekan akustiğinde iyileştirme de sunmaktadır. Bondex sünger; çok yüksek sesin olduğu ortamlarda yapılacak olan yalıtım işleminde tercih edilmektedir, ürünün kalınlığı arttıkça yalıtım özelliği de artmaktadır, ses yalıtımında çokça tercih edilen bir yalıtım malzemesidir. EDPM ses bariyeri; tavan, duvar ve zeminde yapılan ses yalıtım işleminde yalıtım malzemelerinin yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan bir yalıtım malzemesidir, süngerlerin arasında uygulanarak bariyer oluşturulmaktadır, titreşim emici özelliğe sahip olan bir yalıtım malzemesidir, darbe kaynaklı oluşan seslerin yalıtımında da tercih edilmektedir.

Güriz gürültü izolasyon sistemleri olarak bünyemizde birçok farklı ses yalıtım projesini bulundurmaktayız. Birçok farklı alan için yapılan ses yalıtımı uygulamalarımızda birinci kalite malzemeler kullanarak profesyonel ekibimizle müşteri memnuniyeti için çalışmaktayız. Dilerseniz sitemizde yer alan hizmetlerimiz kısmından ses yalıtım projelerimize göz atabilirsiniz. Toplantı odası ses izolasyonu projemiz ve fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz de sitemizde yer alan iletişim kısmında kolayca bizlere ulaşabilir ve merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?