Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonları günümüzde birçok şehirde yer alan ve her geçen gün farklı bir filmin vizyona girdiği insanların boş zamanlarını değerlendirmek için gittikleri bir yerdir. Sinema salonları sesin şiddetinin fazla olduğu alanlardır ve bu alanlarda sesin düzgün duyulması gerekmektedir, bu nedenle sinema salonlarında mutlaka ses yalıtımı olmalıdır. Sinema salonu ses yalıtımı hem sesin iyileştirilmesini sağlar hem de içeriden dışarıya ses gitmesini ve dışarıdan içeriye ses gitmesini engeller. Sinema salonu ses izolasyonu akustik bir ses yalıtımıdır ve yankı probleminin de önüne geçmektedir.

Sinema salonu ses yalıtımı

Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Sinema salonu ses izolasyonu filmi izleyen insanların dışarıdan gelen seslerden etkilenmesini engellemektedir ve içerideki sesin şiddetinin çok fazla olmasından kaynaklı oluşacak olan yankının engellenmesini sağlamaktadır. Sinema salonu ses izolasyonu yapılırken ilk olarak alana uygun projeler çizilmektedir, seçilen projeye uygun olarak ses yalıtım malzemeleri seçilmektedir, malzemeler temin edildikten sonra ses yalıtımı uygulanacak olan yüzeyler incelenmektedir ve varsa yüzeydeki pürüzler giderilmektedir, yüzey pürüzsüz hale geldikten sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak seçilen ses yalıtım malzemeleri yüzeye uygulanmaktadır. 

Sinema salonu ses izolasyonu

Sinema Salonu Ses İzolasyonu Neden Önemlidir?

Sinema salonları vizyondaki filmlerin oynatıldığı alanlardır, insanlar bu alanda film izlerken filme odaklanmaktadır. Sinema salonları genellikle AVM’lerde yer aldığı için sesi sinema salonunda oynatılan filmin sesin alışveriş yapan kişilere gitmesi ya da alışveriş yapan kişilerin seslerinin film izleyen kişilere gitmesi hoş olmayan bir durumdur. Bu nedenle sinema salonlarında mutlaka ses yalıtımı yapılmalıdır.

Sinema Salonu Ses İzolasyonu Avantajları Nelerdir?

Sinema salonları AVM’lerde yer alan ve insanların vizyondaki filmleri izlemek için gittikleri alanlardır. Sinema salonlarında sesin şiddeti çok fazla olduğu için ses dışarıya çıkmakta ve sinema dışında olan insanları rahatsız etmektedir. Sinema salonu ses yalıtımı içerideki film sesinin dışarıya çıkmasını engellemekte ve sinema salonu dışındaki insanların rahatsız olmamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda filme odaklanmış insanların da dışarıdan gelen seslerden etkilenmemesi için ses yalıtımı dışarıdaki seslerin içeriye girmesine engel olmaktadır. Sinema salonu ses izolasyonu yüksek sesten kaynaklı oluşacak olan yankılanma ve çınlamayı da engellemekte ve sesin iyileştirilmesini daha iyi anlaşılabilir olmasını da sağlamaktadır.

Sinema salonu ses yalıtımı uygulamaları

Sinema Salonu Ses İzolasyonu Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Sinema salonu ses izolasyonunda kullanılan malzemeler; kumaş kaplı duvar paneli, heraklite ahşap yün, akustik sünger, 3 boyutlu akustik panel, kauçuk tabanlı akustik halı, EPDM ses bariyeri, sinema salonu perdesi, süngerpan ve yanmaz akustik süngerlerdir. Kumaş kaplı duvar paneli; iç malzemesi cam yününden oluşan ve ön yüzünde akustik ses emici kumaş bulunan bir yalıtım malzemesidir, daha çok duvarda kullanımı uygun olsa da bazı durumlarda tavanda da kullanılabilir. Heraklite ahşap yün; tavan ve duvar kaplamada kullanılan bir yalıtım malzemesidir. Akustik sünger; çınlamayı ve yankıyı engelleyen ses yalıtım malzemesidir. 3 boyutlu akustik panel; ses yutucu yalıtım malzemesidir, yüzeyindeki kumaşın farklı renk seçenekleri sayesinde her ortama uygun bir üründür. EPDM ses bariyeri; izolasyon malzemelerinin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılan yalıtım malzemesidir.

Güriz gürültü izolasyon sistemleri olarak profesyonel ekibimizle müşteri memnuniyeti için çalışmakta ve birçok farklı alan için birçok farklı ses yalıtım sistemi projesini bünyemizde bulundurmaktayız. Projelerimizin hepsinde birinci kalite malzemeler kullanılmaktadır, dilerseniz sitemizde yer alan hizmetlerimiz kısmından tüm ses yalıtım hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Sinema salonu ses yalıtım hizmetimiz ve fiyatlandırma hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan iletişim kısmından bizlere kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?