Ses yalıtım kabini içerden ve dışardan ses geçişine izin vermeyen kabin modelleridir. Gürültünün bir sorun olduğu noktalarda ses yalıtım kabin modelleri inşa edilir ve ses geçişini engelleyen bir ses yalıtım kabini ortaya çıkar. Yalıtım ve izolasyon malzemeleri çok çeşitlidir. Ses geçişini ve yankı özelliğini önleyen yalıtım malzemeleri ses yalıtım kabini için kullanılır. Kabinin iç kısmında tüm alanların yalıtım malzemesi ile düzenli olarak kaplanması gerekir. Bu şekilde gürültülü ve aşırı sesli sistem ve mekânların sağlıklı şekilde yalıtılması söz konusu olur.

Ses yalıtımlı kabin modelleri içinde jeneratör odaları ve mekanik sistem odaları en çok karşılaşılan ürünler arasındadır. Havalandırma geçişine izin veren fakat ses geçişini önleyen bu tür uygulamalar çok sağlıklı ürün modelleri olarak karşınıza gelmektedir. Ses yalıtımlı kabin kullanımı giderek artarken daha konforlu ve sağlıklı çalışan sistemler insan hayatına girmiştir.

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

ses yalıtım kabini

Akustik Kabin Nedir?

 

Akustik kabin modelleri ses akışını kontrol etmek için yapılmış kabin modelleridir. İçerden dışarı veya dışardan içeri ses geçişini önlemek için bu kaliteli kabin modelleri kullanılır. Ses akışını kontrol amacıyla üretilmiş olan kabin modelleri aynı anda pek çok farklı amaç için kullanılabilir. Bu amaçlar içinde en önemli olan ise gürültü önleme ve ses kontrolü olarak değerlendirilebilir.

Akustik kabin modeli tasarlanırken gürültü miktarı ve kabin ölçüsü gibi önemli konulara dikkat edilir. Yalıtım çalışmaları yapılırken ne kadar bir sese karşı koruma oluşturduğu bilinmelidir. Kabin yapılacak durum ve ihtiyaçlarda buna uygun olarak yalıtım malzeme ve uygulama tercihi yapılmaktadır.

ses yalıtım kabini

Ses Yalıtım Kabini Nasıl Kurulur?

Ses geçirmez kabin kurulumu esnasında bu kabinin ne görev yaptığı ve hangi amaçla kurulduğunu bilmek gerekir. Jeneratör odası ve mekanik kabinlerin yüksek desibelli ses çıkarak bir ortam olduğu bilinir. Ses yalıtım için seçilen malzemeler özenli şekilse kullanılır ve sesin kabin içinde kalması sağlanır. Uzman ekipler kabin yapımı ve montajı konusunda oldukça bilgilidir.

Ses geçirmez kabin üretiminde keşif ve planlamanın önemi bilinmelidir. İlk başta hangi amaçla bu sistemin yapıldığını bilmek kabin performansını artırır. Uygun ölçüde ve uygun özellikle kabin modelleri ile burada kullanışlı bir modelin ortaya konması söz konusu olur..

ses yalıtım kabini

Akustik Kabin Avantajları Nelerdir?

Ses izolasyon kabini çok avantajlı bir sistemdir. Yoğun gürültünün dışa vurduğu bir mekanik oda ve jeneratör odası, yaratmış olduğu gürültü ile insanları çok rahatsız eder. Ses ve titreşimi engelleyen sistem sayesinde insanlar için rahat ve konforlu bir mekân elde etmek mümkün olur. İş yeri ve yaşam alanlarında kullanılan bu sistem havalandırma sistemlerinin çalışmalarını olumsuz etkilemez ve gürültüsüz bir ortamda temiz hava elde etmek söz konusu olur.

Ses izolasyon kabini sayesinde insanlarda ileride ortaya çıkacak mesleki hastalıkların önüne geçmek mümkün olur. Özellikle kulak hasarı oluşturacak gürültüyü önlemek için izolasyonlu kabinler önemli bir çözüm ürünü olarak kendini gösterecektir. Temiz hava devridaim yapan bir sistem ise hem sağlıklı hava hem de gürültüden uzak bir sistem desteği ile bu konuda sağlıklı bir sonucu insanların karşısına çıkaracaktır.

Akustik Kabin Fiyatları

Akustik kabin fiyatları belirlenirken kullanılan alanın büyüklüğü, kullanılan malzemenin özellikleri ve malzeme kalitesi bu konuda belirleyici olur. Ofis, ev veya bir poligonda kullanılan malzeme ve yöntemler değişkenlik gösterir. Jeneratör odası, mekanik oda veya akustik kabin modellerinin değişik versiyonlarında, kullanılan yöntem ve malzemelere fiyatları etkiler.

Akustik kabin fiyatları günümüz şartlarında ekonomik ve uygun bir yatırım şeklindedir. Malzemeler ve işçilik kalitesi konusunda ekonomik bir kabin fırsatı elde etmek söz konusudur. Ses yönünden korunaklı bir kabin modeli elde etmek için çok fazla tercih ve seçenek içinden tercihinizi yapabilirsiniz. Endüstriyel alanda ve yaşam alanlarında gerekli olan bu teknolojiye talip olurken isteklerinizi uygun şekilde yerine getiren firma ile iletişim kurmanız mantıklı olacaktır.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?