Kompresör ses yalıtımı bu makine ve sistemi kullanan tüm işletmeler için bir gereksinim halini almıştır. Kompresör gibi çalıştığında yüksek desibelli bir ses çıkaran makine ve cihazlar mutlaka kontrol altına alınmalıdır. Yalıtım kabini kullanımı ile bu konuda alınan tedbirler insanların daha sağlıklı olmasına destek vermiştir. İç kısmında ses yalıtım malzemeleri bulunan sağlam bir kabin, hem yüksek sese hem de sert titreşimlere dayanıklı bir sonuç ortaya koyacaktır.

Kompresör ses izolasyonu atölye ve fabrikalarda çok önemli bir gereksinim olarak karşımıza gelir. İş güvenliği kurallarına göre gürültü ve aşırı ses çıkaran makinelerin yalıtımla kontrol altına alınması gerekir. Aksi takdirde duyma kaybı başta olmak üzere farklı hastalık ve sorunların ortaya çıkması söz konusu olur.

Kompresör ses yalıtımı

Kompresör Ses İzolasyonu

Kompresör ses yalıtımı yapılması için bir kabin çerçevesine ve bu çerçevenin sağlıklı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasına ihtiyaç vardır. Sesi bloke eden teknolojiler sayesinde kompresör hangi ayarda çalışırsa çalışsın bunun gürültü yaratmaması sağlanır. Fabrikasyon ortamlarda kompresör hava kaynağı olarak kullanılır. Bu kaynağı kullanan insanların sağlığı alınan tedbirlerle korunmuş olur. Yalıtım kabinini bu konuda bir tedbir olarak görebiliriz.

Kompresör ses izolasyonu profesyonel bir sektörün ve firmanın hizmeti olmalıdır. Böyle bir konuya yapılan yatırımın yıllarca sağlam kalması ve görevini yapması gerekir. Yanmaz bariyerli akustik süngerler kullanılarak yapılan bu sistemler, sağlıklı, korunaklı ve oldukça uzun ömürlü olarak karşınıza gelecektir.

Kompresör Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Kompresör ses yalıtımı yapılırken önce uygun ölçüde kompresör odasının inşa edilmiş olması gerekir. Sonrasında ise iç kısım akustik ve yanmaz bariyerli sünger ile kaplanacaktır. İç mekânda sesi emen ve yok eden bu sistem sayesinde kompresör çalışması kimseyi rahatsız etmeyecektir.

Kompresör ses izolasyonu çok önemlidir çünkü kompresör en çok gürültü ve ses çıkaran makineler arasında bulunur. Yeterli derecede hava basıncına ulaşması için bu makineler güçlü motor çalışması ile kendini gösterir. Eğer kompresör açıkta olursa sağlıksız bir çalışma ortamından söz etmek mümkün olur.

Kompresör ses izolasyonu

Kompresör Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Kompresör ses yalıtımı sayesinde mesleki hastalıklar konusunda önemli bir avantaja sahip olmak mümkün olur. Açıkta çalışan kompresör illa ki duyma kaybına neden olur. Akustik özellikli odalar ve kapalı yapılar sayesinde kompresör çalışması ile ortaya çıkan ses ve gürültü yok edilir. Çalışma verimliliği ve sağlık açısından bu sistemin insanlara çok büyük faydası bulunmaktadır.

Kompresör ses izolasyonu çok faysalı bir sistemdir. Üretim performansını ve huzurlu bir ortamı düşünen işverenler için bu sistemin tavsiye edilen ve güvenilen bir yöntem olduğunu söylemek gerekir. Kapalı bir ortamda güvenle tutulan kompresör ise daha korunaklı bir alanda çalışacak ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Kompresör Ses Yalıtımı Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kompresör ses yalıtımı için kullanılan malzemeleri iki başlıkta değerlendirebiliriz. Duvarlar ve tavan için yangın bariyeri akustik sünger en uygun malzeme olarak karşınıza gelmektedir. Buna ek olarak zemin kısmında kauçuk ve taş yünü gibi malzemeler kullanılır. Paspas şeklinde veya farklı formlarda olan bu malzemeler kompresör çalışmasını yarattığı titreşimlere karşı dayanıklı bir özellik ortaya koyar.

Kompresör ses izolasyonu malzemeleri bu konuda yapılan çalışmaların daha sağlıklı olmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Mantar levha çeşitleri, mantar yatak modelleri yine bu konuda güvenle kullanılan malzemeler arasında yer alır. Malzeme seçiminde titiz davranmanın yanı sıra işçilik konusunda da çok dikkatli olmak gerekir. Bu şekilde güvenilir ve uzun ömürlü bir sisteme sahip olmak söz konusu olur.

Ses yalıtım ve ses izolasyonu hizmetleri için bizimle iletişime geçin. Gürültüye son verelim.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?