Akustik menfez havalandırma sistemlerinde bulunan, hava geçişine izin veren ve ses geçişini kısıtlayan bir üründür. Havalandırma sistemleri veya hava alması gerekli olan sistemlerin çalışması esnasında ortaya istenmeyen bir gürültü çıkar. Bu gürültüyü gidermek adına kullanılan sistem jeneratör odalarında, mekanik sistem bulunan odalarda ve benzer yerlerde kullanılır. Ses geçişini önleyen bu sistemler, duvarlarda, tavanlarda ve kapılarda kullanılıp gürültüyü önler

Akustik menfez modelleri hem şık hem de kullanışlı ürün örnekleri olarak karşınıza çıkar. Ses yalıtımının gürültüden koruyan yapısı insanlar için önemli bir konfor ve avantaj sağlar. Güvenilir bir endüstriyel sistem inşa etmenizde bu tür teknolojinin size sunduğu fırsatları mutlaka uygun şekilde değerlendirmeniz gerekir. Ses yalıtımı hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

Akustik Menfez Özellikleri

Akustik menfez yapılırken sağlam bir malzeme kullanılır. Daha sonra taş yünü, poliüretan malzeme ve minerallerden oluşan bir yalıtım malzemesi kullanılır. Bu şekilde normalde gürültü çıkarması gereken bir sistem daha sessiz şekilde çalışır.

Akustik menfez modelleri farklık özelliklerle karşınıza gelir. Panjurun yapılmış olduğu madde ve burada kullanılan yalıtım ürünleri değişkenlik gösterir. Müşteri olarak bu konuda bilgi alırken hem ürün hem de fiyatları hakkında fikir sahibi olmanız söz konusu olur.

Akustik Menfez Ne Amaçla Kullanılır?

Akustik menfez gürültü önleyici bir model ve sistemdir. Menfez kullanımının zorunlu olduğu hallerde gürültü kaçınılmaz hale gelir. Yalıtım çalışmaları ise hava geçişine müsaade edip ses geçişini engeller.

Akustik menfez kullanımı ile konfor ve rahatlık elde edilir. Aşırı gürültü ortamların sağlık açısından zararı herkes tarafından bilinir. Ses geçişini engelleyen ve azaltan sistemler insanlar için çok daha sağlıklı sistemler olarak kendini gösterir.

Akustik Menfez Nerelerde Kullanılır?

Akustik menfez çok yararlı bir sistem olup başlıca kullanım alanları içinde jeneratör odaları ve mekanik odalar bulunur. Yoğun bir çalışma gerçekleşen bu odalarda kaçınılmaz bir gürültünün ortaya çıkması söz konusu olur. Bu rahatsız edici sese karşı alınan tedbirlerden en önde geleni ise akustik bir yalıtım olarak karşınıza gelir.

Akustik menfez modelleri, kullanılan sistem ve yere göre farklı ölçülerde karşınıza gelir. Standart bir sistem hazırlandıktan sonra bu tür sistemlere yalıtım konusunda destek vermek mümkündür.

Akustik Panjur Nedir?

Akustik panjur en çok hava kanallarının duvara veya dışarı gelen noktalarında karşılaştığımız bir malzemedir. Hava geçişinin kolayca olması gerekli olurken mevcut sistemin gürültü yaratmaması için burada bir yalıtım çalışması yapılır. Bu sayede ortam gürültüsü azalır ve konforlu bir yaşam veya çalışma söz konusu olur.

Akustik panjur aynı zamanda makine dairelerinde ve mekanik odalarda da önemli bir gereksinim olarak karşımıza çıkar. Bu tür sistemlerin çalışırken ortaya çıkarmış olduğu gürültü yalıtım unsurları tarafından engellenir ve dışarı gürültü oluşumunu engeller

Akustik Panjur Özellikleri

Akustik panjur kullanımı sayesinde özellikle kulaklarda oluşacak problemlerin önüne geçilir. Kurulum ve üretim amacına uygun olarak, sistemlerin akustik panjur herhangi bir engel oluşturmaz. Hava giriş ve çıkışları kolayca sağlanır. Kaliteli yalıtım malzemeleri ve doğru uygulama yöntemleri sayesinde ses etkisinin azalması sağlanmış olur. Akustik panjur özellikleri sayesinde bu malzemenin kullanıldığı sistemler verimli ve sorunsuz çalışma fırsatı bulur.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?