Akustik Düzenleme

Akustik düzenleme ses dalgalarının dağılmasını engellemek için yapılmaktadır. Ofis, sinema salonu, ses kayıt stüdyoları, konferans salonu, tiyatro, sinema, hastane, makine dairesi ve jeneratör kabini gibi birçok alanda akustik düzenleme yapılabilmektedir. Akustik düzenlemede kullanılan yalıtım malzemeleri sesin dışarı çıkmasını engeller, ses dengesinin sağlanmasına yardımcı olur ve dışarıdaki sesin içeri girmesini engeller, aynı zamanda bu uygulama sayesinde ortamdaki sesin iyileştirilmesi de sağlanır. Akustik düzenleme de süngerler ve paneller kullanılarak yalıtım işlemi yapılmaktadır. Yalıtım malzemeleri tavan, duvar, masa ve zemin gibi birçok alana uygulanabilmektedir. Günümüzde ses yalıtımı mecburi hale getirilmiştir. Güriz izolasyon olarak müşterilerimiz için birçok farklı ses yalıtım projesi yapmaktayız.

Akustik düzenleme

Akustik Düzenleme Nedir?

Akustik düzenleme ses dalgalarının yüzeylere çarparak dağılmasını engellemek amacıyla yapılan, paneller ve süngerler kullanılarak uygulanan bir ses yalıtım işlemidir. Akustik düzenleme yapılacak olan odada masa, duvar, zemin ve tavan gibi birçok alana yalıtım malzemeleri yerleştirilebilir. Akustik sünger; ses yalıtım malzemeleri içinde en çok kullanılan malzemedir, yanmaz özelliğe sahip oldukları için olumsuz durumların oluşması engellenmiştir, akustik sünger kullanılacağı alana göre dekoratif amaçlı olarak da birçok farklı modele sahiptir, piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, special sünger, Bondex sünger, bariyerli sünger, düz sünger ve panel sünger olarak birçok modeli mevcuttur. Kullanılacağı alana göre seçilen süngerler özel yapıştırıcılar kullanılarak ses yalıtımı yapılmak istenilen alana yapıştırılır. Akustik panel kaplaması ses yalıtımının yanı sıra dekoratif açıdan da hoş bir görüntü elde edilmek istenildiğinde başvurulan bir yöntemdir, çeşitli renk seçenekleri bulunan panel kaplama aynı zamanda yanmaz özelliğe de sahiptir, ortamda oluşan seslerin tavan ve duvara çarparak emilmesini engellemek amacıyla kullanılır, ahşap ve kumaş kaplama olarak iki farklı seçeneğe sahip olan panel kaplama sinema ve tiyatro gibi alanlarda kullanılır.

akustik dizaynı

Akustik Düzenleme Nasıl Yapılır?

Akustik düzenleme günümüzde mecburi bir uygulama haline gelmiştir. Akustik düzenleme yapılmadan önce kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır ve alanında uzaman kişilere başvurulmalıdır. Akustik düzenleme yapılacak olan alan ilk olarak incelenmektedir, alan incelendikten sonra kapsamlı bir proje hazırlanmaktadır, proje hazırlanırken akustik düzenleme için kullanılacak olan malzemeler de belirlenmektedir, malzemeler temin edilmektedir, malzemeler temin edildikten sonra akustik düzenleme yapılacak olan alan kontrol edilmektedir ve varsa sorunlar giderilmektedir, zemin ayarlandıktan sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak ses yalıtım malzemesi yerleştirilmektedir.

akustik dizayn

Akustik Dizayn

Sesin bulunduğu ortamda dağılımını ve yansımasını düzenlemek için yapılan işleme akustik dizayn denilmektedir, ortamda bulunan sesin düzgün duyulabilmesi için belirli akustik şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Akustik dizayn yapılırken amaç dışarıdaki sesin içeriye girmesini ve içerideki sesin dışarıya çıkmasını engellerken aynı zamanda ortamda bulunan sesin iyileştirilmesi ve düzgün duyulabilmesini de sağlamaktır. Akustik dizayn yapılırken kapı, tavan, döşeme, doğrama ve duvar gibi birçok alana akustik ses yalıtım malzemeleri yerleştirilebilmektedir. Panel ve sünger gibi ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan uygulama yanmaz maddeler kullanılarak yapıldığı için birçok olumsuz durumunda önüne geçmektedir. Akustik dizayn sinema salonu, tiyatro, müzik kayıt stüdyosu ve hastane gibi birçok alanda yapılmaktadır. Güriz gürültü izolasyon sistemleri olarak birçok farklı ses yalıtım projesine bünyemizde yer vermekteyiz. Projelerimiz arasında akustik düzenleme ve akustik dizayn da yer almaktadır. Profesyonel ekibimizle birlikte ve birinci kalite malzemeler kullanarak müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmaktayız, dilerseniz sitemizden tüm projelerimize göz atabilirsiniz. Akustik düzenleme hizmetimiz ve fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan iletişim kısmından bizlere kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?